O Inwestycji

Okolica:

Oferowany do sprzedaży dom jednorodzinny typu bliźniak znajduje się w cichej i spokojnej części Siemianowic Śląskich w dzielnicy Przełajka. Dom położony jest przy ślepej uliczce co zapewnia dodatkowy spokój od  przejeżdżających przed oknami samochodów. Okolica to nowa niska zabudowa mieszkaniowa, dalej znajdują się pola uprawne oraz las. Lokalizacja zapewnia spokój a jednocześnie umożliwia szybki dojazd do m.in. Katowic, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej.  W pobliżu znajduje się przystanek autobusowy, sklep spożywczy, przychodnia, szkoła, kościół, stadnina koni, ścieżki przyrodnicze, pole golfowe.

Opis:

Przedmiotem oferty jest piętrowy budynek mieszkalny jednorodzinny w zabudowie bliźniaczej o powierzchni całkowitej 132,5m2 (w tym powierzchni użytkowej podstawowej 112,6m2, wbudowany garaż 15,7m2 oraz kotłownia 4,2m2). Budynek jest piętrowy, bez podpiwniczenia, z wbudowanymi garażami jednostanowiskowymi. Bryła budynku zwarta, dach dwuspadowy. Wejście główne prowadzi poprzez wiatrołap bezpośrednio do węzła komunikacyjnego. Na parterze znajduje się strefa dzienna (kuchnia, salon – ekspozycja na zachód) oraz łazienka. Na piętrze przewidziano strefę nocną: trzy sypialnie (jedna z wydzieloną garderobą) oraz łazienka. Wszystkie pomieszczenia na piętrze nie mają skosów przez co są bardziej funkcjonalne. Na parterze znajduje się również pomieszczenie gospodarcze oraz garaż. Każdy z budynków znajduje się na ogrodzonej działce o powierzchni 300 m2 z wybrukowanym podjazdem oraz automatycznie otwieraną bramą garażową.

Dom posiada wszystkie przyłącza. Po budynku rozprowadzona woda i kanalizacja. Przygotowane instalacje elektryczne. Doprowadzony gaz oraz zamontowany piec dwufunkcyjny. Na ścianach wewnętrznych wykonany tynk maszynowy. Na parterze wykonane wodne ogrzewanie podłogowe oraz kaloryfery na piętrze.

Technologia:

Ława fundamentów wylana betonem wodoodpornym W8, fundamenty ocieplone wodoodpornym styropianem. Ściany domu wykonane z ciepłych bloczków ceramicznych HELUZ o jednym z najniższych współczynników przenikania ciepła 0,74W/m2K  co znacznie obniży koszty ogrzewania domu (dla porównania popularne POROTHERM 25 P+W ma współczynnik  1,03 W/m2K). Budynek docieplony od zewnątrz warstwą styropianu o grubości 14 cm. Elewacja wykonana w nowoczesnych  odcieniach szarości. Okna plastikowe trzyszybowe w kolorze antracytowym pasującym do elewacji. Drzwi zewnętrzne oraz brama garażowa również w kolorze antracytowym. Stropy wykonane z TERIVY. Dach pokryty dachówką cementową BRAAS.

Media:

Do budynku doprowadzony jest prąd, gaz, woda oraz kanalizacja.

Cena:

Cena oferowanego domu obejmuje:

 •  segment bliźniaka o powierzchni całkowitej 132,5m2 (w tym powierzchni użytkowej podstawowej 112,6m2, wbudowany garaż 15,7m2 oraz kotłownia 4,2m2),
 • ogrodzoną działkę o powierzchni 300m2,
 • doprowadzone media (woda, kanalizacja, prąd, gaz),
 • ocieplenie budynku wraz z kolorowym tynkiem,
 • stolarkę okienną (okna trzyszybowe), drzwi zewnętrzne oraz brama garażowa,
 • wybrukowany podjazd do garażu oraz chodnik do wejścia,
 • tynki wewnętrzne maszynowe,
 • instalacje elektryczne,
 • instalacje wodne i kanalizacyjne,
 • instalacje gazowe oraz piec gazowy dwufunkcyjny,
 • ogrzewanie podłogowe na parterze oraz kaloryfery na piętrze.